Sdružení občanů zabývajících se emigranty |

Studie: Praxe správních orgánů v cizineckých věcech

Právníci SOZE připravili studii na téma “Praxe správních orgánů v cizineckých věcech; excesy i příklady dobré praxe”, která slouží jako úvod do praktických problémů materie azylového a cizineckého práva.

Studie byla vytvořena v rámci projektu Dlouhodobé partnerství výzkumu, praxe a výuky práva (reg.č. CZ.1.07/2.4.00/17.0044, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Oblast podpory 2.4 Partnerství a sítě)

Ke stažení: zde

Čeština pro děti // Czech language for children // Чешский язык для детей

Jihomoravské regionální centrum na podoporu integrace cizinců otvírá další kurz českého jazyka pro děti cizince. Registrace probíhá. Děti je nutné registrovat. Podmínky registrace naleznete zde.

Jihomoravské regionální centrum na podoporu integrace cizinců is are going to open next Czech language course for children foreigners. Registration is in proces. It is necessary to register your children for the course. Conditions of registration are available here.

Jihomoravské regionální centrum na podoporu integrace cizinců Открываем курс чешского языка для детей иностранцев. Проводится запись в группы. Детей необходимо регистрировать. Условия регистрации найдете здесь.

Kontaktní osoba pro registraci / contact person for course enrolment / контактное лицо для регистрации :

Michaela Bláhová
Email: blahova.michaela@kr-jihomoravsky.cz
Telefon / phone / телефон: 533 433 540
Mobil / mobile: 734 510 213

Přednáška na téma „PRÁVA A POVINNOSTI DLOUHOPOBYVAJÍCÍCH CIZINCŮ V ČR“

Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců si Vás dovoluje pozvat na odbornou přednášku „PRÁVA A POVINNOSTI DLOUHOPOBYVAJÍCÍCH CIZINCŮ V ČR“ z pohledu nového občanského zákoníku.

Termín: 16. září 2014 od 18.00 hod.
Místo konání: Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců, Mezírka 1, (6. patro dveře č. 605), Brno
Přednášející: Mgr. Bc. Lucie Obrovská, Ph.D.

Více informací v pozvánce: zde

Setkání na dvorečku

Dovolujeme si Vás pozvat na akci s názvem “Setkání na dvorečku”, kterou pořádáme v rámci Mezinárodního dne uprchlíků. Akce je určena pro děti i dospělé.  Těšíme se na vás. Kdy: sobota 21.6. 2014 od 17 hod Kde: dvorek Azylového domu SOZE, ul. Vranovská 48, Brno Program:

  • živá hudba (všichni s hudebním nástrojem a chutí si zahrát jsou vítáni a mohou se přidat),
  • ochutnávka národních jídel,
  • soutěž v ping-pongu,
  • hry a aktivity pro děti,
  • od 20 hod filmové překvapení!

 

Nové kurzy ČJ

Otevíráme nové kurzy češtiny pro cizince do 25 let v SOZE. Úroveň: pokročilí. Kurzy probíhají vždy 2x týdně, lekce trvá 90 minut. Celý kurz má 50 lekcí. Na závěr dostanete Osvědčení o absolvování kurzu. Vyberte si jeden z kurzů:

Úterý + čtvrtek: 14:00 – 15:30
Úterý + čtvrtek: 16:30–18:00

Pokud se chcete zapsat do kurzu, napište na e-mail habrovanska@soze.cz.